Podcastopname, 19 december 2025

Jubileumuitzending Jortcast

Op 19 december viert Jort Kelder de opname van de duizendste aflevering van de podcast de Jortcast, uw portie radiotherapie tegen hypes en hysterie. Het thema van deze jubileumeditie is lef, dwarsdenken en geluk. 

Datum
19 december
Tijd
16.30 uur - 19.30 uur
Prijs
7,50 euro

Wat klein begon, met de microfoon in de hand na de uitzending van dr Kelder en Co nog wat commentaar en extra informatie leveren, is uitgegroeid tot een van de grootste podcasts van de NPO met bijna 1 miljoen luistersessies per maand. De radio-uitzending en podcast wordt iedere week opgenomen in het Allard Pierson.

Bij deze feestelijke duizendste editie zijn te gast:

  • Prof. dr. Marcel Levi, arts en bestuurder die in zijn columns ook de ongemakkelijke vraag durft te stellen.
  • Prof. dr. Iris Sommer, hoogleraar psychiatrie die graag nuance aanbrengt waar zwart-wit denken regeert.
  • Prof. dr. Ronald van Raak, oud-politicus en hoogleraar filosofie die verbanden kan leggen met onze grote Nederlandse denkers en de huidige staat van onze politiek.
  • Cultuurfilosoof dr. Jelle van Baardewijk, te dwars om de titel professor te krijgen.

Samen met de vaste luisteraars gaat Jort Kelder op 19 december in debat over lef, geluk en dwarsdenkers. Wie waren de grootste kritische denkers van Nederland over politiek, economie, gezondheid en cultuur? Mogen we alleen van ze leren of mogen we ook met ze lachen? 

Erna ben je van harte uitgenodigd het glas te heffen op de duizendste, onbegrijpelijk goed beluisterde Jortcast.